Když se rozhodnete pro výlet mimo ČR, nezapomeňte na tyto tři pojistky!

Když se rozhodnete pro výlet mimo ČR, nezapomeňte na tyto tři pojistky!

Česká republika je sice krásná, ovšem správný cestovatel alespoň jednou za čas musí opustit tuzemské luhy a háje a vyrazit za poznáváním cizích končin. Jestliže se cíl vašeho výletu nachází mimo ČR, měli byste si přibalit 3 druhy pojistek, které vám budou na cestě krýt záda. Jaké to jsou, proč je musíte mít a kde je koupíte za nejvýhodnější cenu?

Základem je výhodné cestovní pojištění 

Na cestě vám určitě musí dělat společnost výhodné cestovní pojištění. Je žádoucí ho mít, protože si s ním kupujete jistotu, že za vás pojišťovna bude krýt všechny léčebné výlohy. Každý lékařský úkon je drahý a i za běžné ošetření se draze platí. Jestliže se nechcete z výletu vracet bez peněz, před odjezdem „obětujte“ několik desítek korun na pojistku. Je výhodné, pokud si vyřídíte pojištění cestovní online. Uspoříte čas i peníze, protože při online sjednání nabízí pojišťovny zajímavé slevy a bonusy.

cestovní pojištění

Bez odpovědnosti nikdy! 

Do pomyslného pojišťovacího batůžku si přibalte také pojištění odpovědnosti. Proč ho mít? Bude vás chránit, když někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví, majetku nebo škodu finanční. Mimochodem – tento typ pojistky se vyplatí i v běžném životě. Jeho výhodou je, že pokrývá velké množství nemilých událostí a stojí jen několik set korun na rok. Jak přesně tato pojistka funguje, zjistíte zde. Dalším vhodným doplňkem je pojištění zavazadel, které kryje jejich ztrátu, zničení i zpoždění. Hodí se také úrazová pojistka.

pojištění odpovědnosti

Když potřebujete pomoc

Pokud se v zahraničí dostanete do problémů, neprodleně o tom informujte asistenční službu a řiďte se jejími pokyny. Je to důležité, protože v opačném případě by nemuselo dojít k pojistnému plnění. Přečtete si také ještě odpovědi na dotazy k pojištění do zahraničí. Najdete zde i přesný návod, jak v případě potíží postupovat.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *