Co navštívit ve městě Děčín

Co navštívit ve městě Děčín

Děčín je malebné město na severu Čech a bránou k mnoha zajímavým přírodním památkám. Samotné město je centrem různých kulturních a sportovních akcí, protéká tudy řeka Labe, po které vás lodě dopraví do nedalekého Hřenska a Německa. 

Adrenalinové cesty na Pastýřské stěně

Do Děčína a okolí si najdou cestu všichni příznivci horolezectví. V okolí jsou hodně navštěvované Tiské stěny, ale přímo ve městě, na Labském nábřeží, je připravena oblíbená Via Ferrata Pastýřská stěna. Od roku 2014 zde vzniklo již šestnáct různých cest s různou obtížností. Zaplatíte si pouze zapůjčení ferratového setu, jinak jde o volně přístupné cesty. Ferratu mohou využít i jedinci bez horolezeckých zkušeností, když mají dostatečnou fyzickou zdatnost. Hodí se i pro sportovně založené děti. Není problém si domluvit průvodce se zkušenostmi. Zákaz lezení platí v případech špatných klimatických podmínek, kdy je stěna vlhká a když prší. Ubytování Děčín vám umožní prozkoumat i s dětmi další populární výletní cíle. V tomto případě blízko najdete zoologickou zahradu, kde svůj domov našlo mnoho savců, ptáků a plazů. Obdivovat můžete klokany, rybářské a divoké kočky, medvědy, divoká prasata, jezevce, koně, lišky, opice, veverky, papoušky, kachny, dravé ptáky a mnohá jiná zvířata. 

Zámecký půvab a historie

Jakmile vám hotely Děčín nabídnou potřebný komfort, můžete se vypravit na zámek Děčín, který se tyčí nad řekou. V interiérech nabízí klasické i speciální prohlídky, které vás přenesou do doby císaře Františka Josefa I., Fryderyka Chopina nebo císařského politika a místního rodáka knížete Františka Thuna. Na zámku pocítíte styl života během největší slávy zámku. Objevíte dámský a pánský salon, obrazárnu, kapli sv. Jiří, zimní a letní jídelnu. Oblíbené jsou také prohlídky parkánu, sklepení, barokní konírny a venkovních zahrad.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *