Recept na letní pohodu? Vyrazte do přírody!

Recept na letní pohodu? Vyrazte do přírody!

Stále sníte o dovolené u moře, na pláži pokryté bělostným pískem a mořem průzračně čistým? Šetříte na dovolenou v Alpách, Himalájích či snad vzdálených exotických krajinách na druhém konci světa? A víte, že naše krásná zemička má také mnoho nádherných a poutavých míst, která jste třeba ještě vůbec neviděli? Zkuste si letošní léto užít tak trochu jinak a vyrazte za historií i přírodou – za pár korun!

Památková zóna v Bruntálu

V Moravskoslezském kraji leží město Bruntál, jež nabízí mnoho zajímavých míst i památek. Za zmínku rozhodně stojí třeba kostel Panny Marie Pomocné v barokním stylu či kostel Nanebevzetí Panny Marie postavený v 13. století. Kromě těchto dvou kostelů se nachází ve městě i další památky, bezesporu tou největší je zámek z druhé poloviny šestnáctého století. Na zámku se dochovalo cenné vybavení původního interiérů i obrazová sbírka či zbrojnice a knihovna. Kromě muzea slouží zámek jako zázemí pro kulturní a společenské události. Z Bruntálu je pak autem kousek do Velkých Losin, kde jsou oblíbené termální lázně či menších měst se zajímavými turistickými stezkami. Ubytování v Bruntálu je přitom cenově dostupné a pojme i početnější skupiny.

Vzhůru do českých lesů a skal

Láká vás spíše dovolená v Českém ráji? Ve skalnaté oblasti, kde jsou procházky doslova rájem na zemi? Tady se nudit nebudou malí ani velcí, milovníci romantiky, nedotknuté přírody i zábavy. Český ráj je ideální také pro fanoušky horolezectví, nabízí impozantní scenérie okolní přírody, kdy obrysy skal dotváří charakter této lokality. V létě pak oceníte i blízká koupaliště, aquaparky či minigolf pro děti.

Zamíříte-li na jih Čech, najdete tam ledovcová jezera, hory i kopce, jež symbolizují Šumavu. Zajímavým tipem může být určitě ubytování v Českém lese, kde najdete zařízení barokního stylu i moderní apartmány. Šumava sousedí s Rakouskem, takže jakmile vás omrzí česká kuchyně, jezera, hory a rozhledny, můžete směle zavítat „dolů“ k sousedům na bavorské vdolky.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *