Chata Tyra

Chata Tyra

Chata Tyra se nachází v obci Tyra vzdálené přibližně 10 km od města Třinec v nádherném prostředí CHKO na úpatí Beskyd.

Dostupnost

Je možno využít spoj z vlakového nádraží nebo autobusového stanoviště a vystoupit na zastávce Tyra pila (blízko restaurace U Kotaly). Cesta autobusem trvá cca 25 min. z nádraží nebo cca 20 min. ze stanoviště. Z této zastávky je nutno dále pokračovat pěšky směrem zpět k Třinci cca 400 m, přejít řeku po mostě pro pěší a dále pokračovat cestou do kopce cca 700 m. Chata se nachází po levé straně cesty při parkovišti před vstupem do lesa.

Doprava autem ze směru Třinec – Frýdek-Místek
Ihned za restaurací Napoleon (po pravé straně) odbočíme doleva směrem na Oldřichovice a pokračujeme dále do Tyry. V Tyře u restaurace U Liberdy odbočíme doleva na vedlejší silnici a jedeme souběžně s hlavní cestou, nikde neodbočujeme. Asi po 1 km se cesta zatáčí doleva a prudce stoupá. Po absolvování stoupání (cca 500 m) se pod lesem objeví po levé straně chata s parkovištěm pro cca 5 aut.

Doprava autem ze směru Frýdek-Místek – Třinec
Za obcí Něbory se cesta svažuje, po pravé straně mineme komplex velkých hal (bývalá Tesla), odbočíme doprava na Oldřichovice a pokračujeme stejně jak uvedeno výše.

Vybavení Chaty

Chata má celkovou kapacitu 24 lůžek, které jsou rozděleny do 2 apartmánů a 3 dvoulůžkových lůžek.

Vybavení pokojů a apartmánů

Apartmán A1 – se skládá z ložnice, obývacího pokoje a je vybaven sprchou, WC a ledničkou. Jsou zde 2 lůžka s možností 4 přistýlek.

Apartmán A2 – se skládá z 2 ložnic a je rovněž vybaven sprchou, WC a ledničkou. K dispozici jsou 4 lůžka s možností 2 přistýlek.

Pokoj P3 – k dispozici 2 lůžka s možností 2 přistýlek. Je vybaven sprchou a WC.

Pokoje P4 a P5 – mají každý 2 lůžka s možností 2 přistýlek. Sociální zařízení se nachází na chodbě (2 sprchy a WC).

Ceny

V cenách je zahrnuto zapůjčení čistého povlečení, není zahrnut ubytovací a rekreační poplatek ve výši 10,- Kč / osoba / noc a elektrická energie, která se platí po odečtu skutečné spotřeby.

Kromě pronajatého pokoje má host v průběhu pobytu dále k dispozici sociální zařízení v přízemí a v 1. patře, společenskou místnost a kuchyňku vybavenou elektrospotřebiči a nádobím pro více osob – k dispozici je mikrovlná trouba, dvě ledničky, rychlovarná konvice a elektrický sporák. Kuchyňka se svým charakterem podobá běžné kuchyni v každé domácnosti.

Domácí řád chaty

ONLINE REZERVACE ZDE

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *