Dovolená na Vysočině je skvělý nápad!

Dovolená na Vysočině je skvělý nápad!

Rozhodli jste se letos strávit dovolenou v České republice? Správné rozhodnutí! Nemusíte mít obavy, že se nedomluvíte a budete-li vybírat místo pro dovolenou chytře, vyhnete se davům turistů, jako tomu bývá například v hlavním  městě. Pokud patříte mezi cestovatelské nadšence a máte nejznámější památky v Česku již probádané, zkuste změnit směr a vydat se například na Vysočinu.

Dovolená na Vysočině potěší všechny členy rodiny. Navštivte například sochy Michala Olšiaka, Balinské údolí či barokní památky, odkud si tatínkové mohou odnést zážitek z ochutnávky piva. Milovníci přírody budou nadšeni z gotických památek v Hornosvratecké vrchovině a za návštěvu rozhodně stojí i Geopark Vysočina.

Na Vysočině je stále co objevovat

Vysočina je krajem mnoha tváří. V zimě patří mezi vyhledávané běžkařské oblasti, kde jsou rozsáhlé a udržované stopy pro úplné začátečníky i zkušené sportovce. Jižní pole se využívají k populárnímu snowkittingu. V létě zase oblast nabízí procházky malebnou přírodou skrze četných stezek a upravených cestiček. Vysočina vyniká svou polohou s dobrou dostupností z celé republiky i od  našich slovenských sousedů. Pro dovolenou je dobré vsadit na osvědčená ubytovací zařízení. Velké poptávce se těší ubytování ve Fryšavě pod Žákovou Horou. Z této malebné vesničky se čtyřmi stovkami obyvateli to máte kousek za kulturními památkami i přírodou. Skály jsou všude okolo, vydejte se za Paseckou skálou, Lisovskou skálou či sklaními útvary Dráteničky, kde se tyčí do výšky i Drátenická skála. Pár kilometrů od zmiňované polohy ve Fryšavě pod Žákovou Horou leží Žďár nad Sázavou spadající rovněž pod kraj Vysočina.

Kde se ubytovat?

Ubytování ve Žďáru nad Sázavou slibuje útulnou atmosféru i pohostinnost zdejších majitelů penzionů. Odzkoušená místa najdete v přehledném seznamu s možností online rezervace. U jednotlivých ubytovacích zařízení nechybí hodnocení klientů, fotografie samotného hotelu či penzionu a také výhled do okolí. Ve filtrech pak naleznete nejvyhledávanější – například snídani v ceně, wifi zdarma, nebo parkování bez poplatku. Rezervujte si svůj termín včas!

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *