3 české regiony, které se vyrovnají destinacím v zahraničí

3 české regiony, které se vyrovnají destinacím v zahraničí

Poslední dobou dává hodně Čechů přednost dovolené v tuzemsku. Má to i několik praktických výhod: dovolená u nás nestojí tolik peněz, můžete si užívat větší míru luxusu než v zahraničí, všude se domluvíte a když se vám porouchá auto, kdekoliv vám ho opraví. Představujeme vám 3 regiony, které mohou splnit váš sen o perfektní dovolené v Čechách.

Za teplem a vínem na kouzelnou Pálavu

Pálava je chráněnou krajinnou oblastí, které dominují Pavlovské vrchy s nejvyšší horou Děvín. Dovolená na Pálavě přinese klid do vaší duše. Je to právě tady, odkud pochází spousta legend a pověstí spojených nejen s pěstováním vinné révy, kterou je tato oblast vyhlášená. Z Pálavy pochází Věstonická venuše, najdete tu i pozůstatky z doby Keltů.

Nejvíce turistickou oblastí je Mikulov, Pavlov a okolí těchto měst. Celý kraj je bohatý na zříceniny, ze kterých je nejvíce navštěvovaný Sirotčí hrádek a Dívčí hrady.

Za historickými městy na Vysočinu

Vysočina je oblast bohatá na krásná a historická města. Navštivte Telč, městečko s pohádkovou atmosférou, které je zapsané na seznamu UNESCO. Dominantou je náměstí s gotickými a renesančními domy s podloubími a renesanční zámek. Za návštěvu stojí také Třebíč s proslulou židovskou čtvrtí, hřbitovem a synagogou. Můžete se vydat do jihlavského podzemí nebo navštívit slavný pivovar v Dalešicích známý z filmu Postřižiny. Věřte, že i ubytování na Vysočině vás velmi mile překvapí.

Za malebnou přírodou do Středohoří

Pokud před městy dáváte přednost přírodě, vypravte se do Středohoří, do „Máchova kraje“. Doporučujeme navštívit část labského údolí zvanou Porta Bohemica. Mezi nejnavštěvovanější místa patří také hora Říp, Milešovka a z měst jsou to Litoměřice, Žatec nebo nechvalně proslulý Terezín. Možností výletů do přírody je tu nespočet a po útulném ubytování ve Středohoří rozhodně nouze není.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *