Užijte si krásy štrbského plesa na lyžích, při výletech do okolí a objevte 130 let starou tatranskou tradici

Užijte si krásy štrbského plesa na lyžích, při výletech do okolí a objevte 130 let starou tatranskou tradici

Štrbské pleso patří mezi další oblíbené turistické centrum ve Vysokých Tatrách a je zároveň součástí Tatranského národního parku.

V zimě si můžete v areálu pod Predným Soliskom užít až 9 kilometrů lehkých až středních sjezdovek vhodných pro lyžaře začátečníky ale i rodiny s dětmi.

Vyvezte se lanovkou a kochejte se pohledem na úchvatné Štrbské pleso nebo panorama Vysokých Tater. Milovníci snowboardu si ve snowparku na svahu Interski můžou užít skoky na různých překážkách.

V areálu můžete využít bezplatný skibus, a to od hlavního parkoviště až k samotnému lyžařskému areálu.

Štrbské pleso nikdy nezklame

Štrbské pleso také nabízí 8 okruhů profesionálních běžeckých tratí v délce od necelých dvou kilometrů do pěti kilometrů, některé dokonce s FIS certifikací. I když je většina tratí pro sportovní nebo kondiční běžkování, spokojeni budou i začátečníci pro které jsou připravené dvě tratě a stadion.

Jestli-že budete mít při Vaší dovolené trochu času, určitě se vydejte poznat krásy přírody. Zdejší okolní krajina je přímo stvořena pro horskou turistiku, túry do dolin nebo na plesa. Cestou po naučných stezkách se navíc dozvíte něco víc o zdejší přírodě.

Pokud nejste příliš zdatní turisté, ale přesto si chcete vychutnat krásy přírody na vlastní oči, je pro Vás tou správnou volbou výlet k 25 metrů vysokému vodopádu Skok. Nemusíte se bát, nečeká Vás příliš velké převýšení a cesta po žlutých značkách Vám zabere něco málo přes dvě hodiny.

Naopak pokud patříte mezi zdatnější a zkušené turisty, můžete se vydat na vrchol Krivaň. Ze Štrbského plesa se dejte po červené značce směrem do Danerovského sedla pod Malým Krivaňom. Celá túra Vám zabere asi kolem 8 hodin. Odměnou Vám ale bude nezapomenutelný výhled do okolí.

Zažijte jedinečný zážitek přímo na hladině Štrbského plesa a při tom si trochu odpočiňte od všech výšlapů. Jako jediné tatranské jezero má více než 130 let starou jedinečnou tradici – člunkování. Na jedné z dřevěných pramic zažijte jedinečnou atmosféru a nevšední zážitek.

Tip na ubytování

Plnými doušky si vychutnejte relax, klid a luxus ve Wellness hotelu Borovica**** nebo vyzkoušejte hotel Trigan Baník*** v jedinečném prostředí Vysokých Tater na území Tatranského národního parku. Další tipy na ubytování najdete na webu https://www.e-slovensko.cz/.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *